góly 27. + 48. Sklenář, 42. Stockinger - 11.+ 38. Štefánek
Herní podmínky (10 maximum)
Muž Torpeda v utkání Jan Štefánek
Sestava Torpeda:
Nezbeda - Šnajder, Šmied - Štefánek, Semotán, Kozák - Vejražka, Mašek (C)

Jinonice Po dlouhých devíti měsících jsme se dočkali dalšího zápasu v Hanspaulce, kdy jsme sepoprvé v historii utkali s Absinthem, nováčkem 3. ligy. Nám chyběly tradiční opory Viktor Chačaturov se Suchánkem a Eppertem, i obě zraněné posily Měska s Salašovičem. I tak jsme byli jasným favoriotem.

Ilustrace

Od úvodu jsme byli jasně lepším mužstvem a po skvělém pasu Šmieda, přiťuknutí Vejražky nás v 11. minutě poslal do vedení Štefánek - 1:0. Bohužel poslední desetiminutovku první půle jsme neodehráli dobře, přicházely zbytečné chyby v obraně, které několikrát vyřešil skvěle chytající Nezbeda. Ten nakonec kapituloval, když z velkého úhlu tři minuty před poločasem vyrovnal forvard Absinthu - 1:1. Chvíli poté mohl strhnout vedení na naši stranu Štefánek, ale po skvěle rozehraném rohu nedokázal s blízkosti trefit odkryté zařízení. Úplný úvod druhého dějství je vyrovnaný, ale po pěti minutách máme místy až drtivý tlak a po něm jdeme zaslouženě do vedení, kdy se prosazuje opět Štefánek, po skvělé individuální akci Šmieda. Bohužel, co se dělo dál, nad tím zůstává rozum stát. Nejdřív unikající útočníka fauluje červeným faulem za žlutý kartonek Vejražka a ten samý hráč tentokrát naprosto zbytečným faulem dostává druhou žlutou a nás tak čeká desetiminutové oslabení. To naprosto nezvládáme a během něj dostáváme dva góly a Absinth tak šokujícím způsobem otáčí. Posledních zhruba jedenáct minut v plném počtu sice máme tlak, ale žádnou vyloženou šanci si nevytváříme, a tak si připisujeme ostudnou, ale z hlediska taktiky zaslouženou porážku a pořádného facáka na úvod sezóny. Příští úterý proti Kliďasovi tedy máme co napravovat, ve stejný čas, jen na horním hřišti a už i v oranžových dresech, snad nám to přinese štěstí.