SKA Torpedo Ohrobec
6. koloA.G.Č.V.
5:7
(4:5)
góly 4. Eppert, 6.+ 14. Vejražka, 20. Mašek, 44. Šmied - 3.+ 23.+ 29. Malina, 12.+20. Hendrich, 42. Hubička, 55. Polívka
Kačena L. - Šnajder, Šmied - Cicala, Eppert, Štefánek - Mašek (C), Vejražka

Jinonice Na zápas druhého se třetím nám chybělo z tradičních opor této sezóny kvarteto Viktor Chačaturov, Kozák, Suchánek a brankář Nezbeda. Mezi tři tyče se tak poprvé postavil obránce Kačena. S A.G.Č.V. se utkáváme již pošesté s bilancí 2-1-2 při skóre 21:28, kdy tedy v zápase padlo v průměru 9,8 gólu.

Ilustrace

Do zápasu jsme vkročili ve velkém stylu a snad úvodních 120 vteřin nepůjčili balon. Bohužel pak na polovině pomocí faulu přišel o balon Cicala a soupeřova akce pokračovala a první dotek brankáře Kačeny nakonec vyústil v první gól v naší bráně - 0:1, což už se v posledních zápasech stalo celkem tradicí. Hned po rozehrání našel luxusním pasem Štefánek navrátilce do sestavy Epperta a ten se nemýlil - 1:1. Za dvě minuty už jsme šli do vedení, kdy po rychlém brejku předložil Cicala volnému Vejražkovi a ten neměl problém uklidit do brány a oslavit tak 50. ligový start za Torpedo gólem - 2:1. Oba týmy se předháněly v útoku, ale obrana jako by nefungovala. Po šesti minutách bylo pět vyrovnáno po zmatcích v naší obraně - 2:2. Už za dvě minuty jsme šli opět do vedení, kdy důrazný Vejražka záhadně přelstil brankáře Krynického a jeho oblouček krásně zapadl pod víko - 3:2. Zvýšení měl na kopačce Štefánek, ale jeho prudká střela skončila těsně vedle. O šest minut později bylo ještě veseleji, kdy šel do souboje Štefánek z brankářem hostí, balon se dostal před odkrytou bránu a kapitán Mašek neměl problém zvýšit - 4:2. Bohužel hned z protiútoku křižnou přihrávku nezachytil Eppert a útočník soupeře z jedničky mířil přesně - 4:3. Tři minuty poté už bylo vyrovnáno, kdy chybnou rozehrávku Kačeny zachytil soupeř a do naší odkryté svatyně něměl problém zakončit nejlepší hráč soupeře Malina - 4:4. Ten samý hráč ještě v závěru prvního dějství efektně zakončil po přímém kopu A.G.Č.V. a začalo být zle - 4:5. Druhý poločas už byl o poznání opatrnější, ale i tak šance přicházejí. Po pěti minutách trefuje Šmied ze solidní šance vnější část tyče. Tou dobou jsme lepším týmem, ale pak přijde dalekonosná střela Hubičky a ta končí bohužel v síti - 4:6. Nám se sice povede o dvě minuty snížit na 5:6, kdy Šmied načíná druhou stovku gólů v dresu Torpeda. Hru ještě více otevřeme, ale výsledkem je jen další tyč Štefánka a nakonec i gól v naší síti kdy jdou dva hráči sami na Kačenu a po pěkném ťukesu zvyšují na rozhodujících 5:7. V klíčovém zápase o postup tak prohráváme. O to víc mrzí, když se dovídáme, že dosud vedoucí Dvorce senzačně prohrály s posledními Vršovicemi 1:2 a mohli jsme se tak vrátit na průběžné první místo tabulky.