Koberce Trend ARG
5. koloSKA Torpedo Ohrobec
3:5
(1:2)
góly 15. Kasymbekov, 37.+ 56. Jakubec - 25.+ 35. Vejražka, 26. Suchánek, 49. Šmied, 52. Šnajder
Nezbeda - Šnajder, Šmied - Kozák, Štefánek - Suchánek, Mašek (C), Vejražka

Libeň Již pošesté jsme se potkali s tímto soupeřem, po hříchu pokaždé na "jejich" příšerném hřišti - libeňském Meteoru. Z tradičních opor chyběl Viktor Chačaturov, to soupeř hodně obněnil kádr a vyrukoval s trojicí mladých hráčů z Kyrgystánu a bez současné opory M. Bárty, a tak jsme do zápasu vstupovali v roli favorita.

Ilustrace

Hned od začátku zápasu jsme se do soupeře zakousli a do páté minuty to mohlo, nebo spíš mělo být 3:0 pro nás, ale dvě šance Vejražky a jedné Suchánka zůstaly nevyužity. Buď Kobercům pomohla branková konstrukce nebo parádně zasáhl obrovitý brankář Bubeník. I soupeř se dostal do několika náznaků šancí, ale skóre se stále neměnilo. První gól měla nakonec na svědomí kompletní kyrgyzská formace, kdy jsme poněkud zapomněli bránit - 0:1. Nijak jsme po obdrženém gólu neznervozněli, řekli si, jak asi bychom mohli Bubeníka překonat a jak se řeklo, tak se i stalo. Nejdříve po zemi k tyči z větší vzdálenosti vyrovnal Vejražka, asi minutu poté vybojoval balon tradičně skvěle hrající Štefánek, předložil Suchánkovi a ten z úhlu opět po zemi otáčí - 1:2. Po změně stran dále diktujeme tempo hry a na další gól nečekáme dlouho, Vejražka zakončuje pěknou kombinaci - 1:3. Agilní Jakubec z Koberců pak bodlem do vinglu sice krásně snižuje a na chvíli se hra zcela vyrovnává. Po našem zmatku v obraně soupeř také rozezvučí naši konstrukci, ale naštěstí přichází uklidňující gól z našich kopaček, kdy se Šmied ocitne tváří v tvář Bubeníkovi a s ledovým klidem profesorsky zvyšuje na 4:2. Pro Filipa Šmieda je to jubilejní stý ligový gól v dresu Torpeda. To soupeře sráží do kolen a další naši akci zakončuje z úhlu obránce Šnajder a před zraky své manželky Báry zvyšuje na luxusních 5:2. Po zbytek zápasu se už servíruje fotbal bez bránění, navíc se domácím zraní brankář a místo něj se postaví mezi tři tyče kapitán Doleček a na obou stranách přicházejí další šance. Nejprve sníží soupeř na 5:3 a pak kapitán Mašek popře veškeré fyzikální zákony, kdy perfektní pas od Štefánka otře snad o celý obvod brankové konstrukce, a od brankové čáry se odrazí ven. Show nekončí a ani ne minutu poté udělá pro dva naše diváky něco i náš brankář, při rozehrávce předloží balon útočníkovi domácích zhruba na penaltový puntík, jeho střela končí na břevně a od něj se odrazí do hlavy Nezbedy a končí bezpečně v zámezí. V ochozech to posměšně zahučí a zápas může skončit. Dnes jsme nepředvedli úplně top výkon, přesto to bohatě stačilo na plný bodový zisk. Po pátém kole tak na prvních třech místech se srovnávají tři týmy s 8 body - Dvorce (které ztratily jeden bod s dosud posledním Samsonem Bonella), A.G.Č.V. a Torpedo. Příští zápas doma na Motorletu právě s A.G.Č.V. dost napoví.