góly 29. Kwolek, 48. Uher, 58. Masner, 59. Losos -
rozhodčí (tým) Andrle (deleg. za FC Nekopnem si) 6
Herní podmínky (10 maximum)
Muž Torpeda v utkání Andrej Šnajder a Jan Štefánek
Sestava Torpeda:
Kačena L. - Šnajder, Šmied - Štefánek, Kozák, Semotán - Mašek (C), Eppert

Záběhlice Po takticky nezvládnutém zápase s Bráníkem jsme nastoupili proti dalšímu zachraňujícímu týmu bez tradiční čtveřice Nezbeda - Chačaturov V., Suchánek a Vejražka, ale už s navrátilcem Semotánem.

Ilustrace

Zápas podobně jako před týdnem začal opatrněji a až kolem 17. minuty přišla první velká šance na straně Bonelly, ale jejich forward ve velké šanci nastřelil jen tyč. Už tři minuty poté byl ve vápně domácích evidentně faulován Kozák, ale rozhodčí místo penalty ukázal jen na roh. Krátce před změnou stran se už ale skóre změnilo, kdy se za pomocí tří houslí prosazuje z dálky Kwolek - 1:0 pro Samson a tak skončil i první poločas. O půli trochu odlehčil atmosféru navrátilec do sestavy Semotán svým vtipným pozitivním přístupem a to se podepsalo i na úvodu druhého dějství. Tři minuty po zahájení zahraje rukou na hranici vápna obránce Samsonu a přímý kop rozehraje Šmied nakrátko na Štefánka a jeho granát končí v síti. Pět minut poté efektně patičkou posouvá Eppert do brejku Šnajdera a ten mezi nohama prostřelí brankáře domácích a jdeme do vedení 2:1! Ten samý hráč po autu Semotánu bez přípravy napálí bod břevno a už je to o 2 branky - 3:1! Nás je najednou plné hřiště a další střela Maška z úhlu končí na tyči a od brankáře se odrazí mimo. Soupeř pak sice koriguje, kdy jeho střelu nešťastně vyráží jinak skvěle chytající Kačena do vlastní branky - 3:2. Pokračuje ofenzivní festival, ve kterém krauluje zejména Štefánek a jeho další dělovka končí za zády vysokého gólmana Bonelly - 4:2. Další šanci na navýšení má Semotán, ale jeho střela na dlouhou nohu do zcela odkryté brány končí v zámezí. Na konci další oku lahodící akce je pro změnu Šmied a už je to 5:2. Zvýšit může opět Štefánek, ale ve snaze obhodit si dva borce je faulován a při jeho další individuální akci jeho pokus přehodit gólmana končí těsně nad břevnem. Závěrečné tři minuty ale dohráváme bohorově a soupeř v rychlém sledu dává dva góly a je to rázem 5:4. Navíc v poslední minutě přichází faul, možná i penaltový, ale rozhodčí rozhodně o přímém kopu na hranici vápna. Soupeři se naštětstí tato standardka vůbec nepovede, a tak slavně vítězíme 5:4 a před "reprezentační pauzou" získáváme desátý bod, kterým jsme s předstihem splnili normu poslední a předposlední sezóny a zbylá tři kola už můžeme jen pozlobit vedoucí trio, neboť první A.G.Č.V. ve šlágru prohrálo s Akta-Rez, kteří nás čekají v 10. kole. V 9. kole náš ještě čeká za 14 dní aktuálně devátý Palouk, historicky nejstarší klub Hanspaulské ligy, který dvě ze svých tří výher z letošní sezóny získal díky kontumaci.